Notebook s hlasovým nebo hmatovým výstupem slouží nevidomému uživateli jako přenosný elektronický zápisník.

Informace o získání příspěvku a dalších možnostech financování
Chci si pomůcku vyzkoušet
  • Hlasový výstup – ZoomText Fusion (ZoomText & Jaws).
  • Hmatový výstup (Braille).
  • Zpřístupnění prostředí Windows.
  • Možnost práce na internetu.

Program ZoomText Fusion (ZoomText & Jaws)

Komplet zvětšovače ZoomText a odečítače Jaws je určen lidem, kteří jsou prakticky či zcela nevidomí, a dále lidem, kteří mohou očima ještě pracovat na zvětšené obrazovce počítače, nicméně nedokážou obrazovku sledovat příliš dlouho, nebo trpí progresivní vadou vedoucí k praktické či úplné nevidomosti. Tento programový komplet poskytuje svým uživatelům zvětšený výstup, hlasový výstup i výstup v Braillu pro všechny běžné počítačové programy. ZoomText Fusion integruje zvětšování s úplnými odečítacími funkcemi v jednom kompletu.

ZoomText Fusion plně zpřístupňuje systém Windows, aplikací a internetu pomocí hlasového výstupu. Hlasový výstup přečte veškerý text dostupný z obrazovky počítače. Díky tomu i nevidomý uživatel ví, co se na obrazovce děje, a může spravovat a používat textově orientované aplikace.

Programový komplet podporuje širokou škálu braillských zobrazovačů, které zajišťují uživateli hmatový výstup.

Pro prakticky nevidomé uživatele a pro silně slabozraké uživatele, u nichž se očekává zhoršení zraku vedoucí k praktické či úplné nevidomosti, programový komplet ZoomText & Jaws nabízí kvalitní zvětšování obrazovky a další vizuální funkce. Uživatel získává možnost zvětšovat obsah obrazovky, nastavovat barvy, zvýrazňovat kurzor a pracovat s grafikou.

Navrhneme sestavu na míru podle Vašich potřeb

Rozšířená verze notebooku obsahuje stolní skener a OCR program pro rozpoznávání textu, zápisník pak slouží i jako čtecí zařízení pro čtení tištěných dokumentů.

Standardně sestavu dodáváme s notebooky HP nebo Dell. Na přání připravíme zákaznickou konfiguraci podle individuálních potřeb klienta.

  • Procesor: i5, i7.
  • Paměť: 16 GB ram.
  • Záruka 2 roky s možností prodloužení až na 5 let.