Tobii PCEye Go - ovládání počítače očima

Ovládání počítače se provádí tím nejjednodušším způsobem - pohledem. PCEye Go je hardwarová lišta se dvěma kamerami, které detekují polohu a pohyb očí a umisťují kurzor myši tam, kam se uživatel dívá. Zařízení snímá oční pohyby na dálku - není třeba mít na hlavě brýle, ukazovátko či jiné předměty omezující uživatele. Klepnutí myší se provede prodlouženým pohledem do jednoho místa nebo mrknutím.

 

"Oční navigace Tobii PCEye je vhodné řešení pro osoby s těžší formou disability (např. ALS, roztroušená skleróza, DMO, poruchy autistického spektra, Rettův syndrom atd.). Výrazně zlepšuje samostatnost pacienta a možnost jeho komunikace s okolím."                                                                                                                                                        Doc. Olga Švestková, Ph.D., přednostka Kliniky rehabilitačního lékařství VFN

 

Ovládání a práce na počítači

Uživatelé, kteří mají činnost jemné motoriky omezenou např. po úrazu páteře, mohou s Tobii PCEye Go opět vyhledávat na internetu, komunikovat s přáteli, hrát hry, používat Skype, nebo ovládat další přístroje v domácnosti (např. světla v místnosti nebo televizor). Práci na počítači s očním ovládáním urychlí a usnadní podpůrné komunikační programy, např. Grid 2 nebo Tobii Communicator.

Komunikace očima

Oční ovládání lze s úspěchem používat jako komunikační prostředek u dětí s Rettovým syndromem, autismem, mozkovou obrnou či opožděným vývojem. Odkaz na podrobnější informace.

Pohodlný, přesný a rychlý přístup k počítači

Zařízení Tobii PCEye Go se dodává s technologií Gaze Selection, která umožňuje ovládat počítač a instalované aplikace jednoduchým a intuitivním způsobem. Technologie Gaze Selection zejména umožňuje:

  • Odklepnout i malé ikony – Gaze Selection má zabudovanou funkci ”zoom” ("lupu"), která dovoluje přesně zacílit na požadované místo, klepnout i táhnout.
  • Rychlý přístup - Gaze Selection dovoluje ovládat počítač efektivně, rychle a se zmenšeným rizikem nechtěného odklepnutí ikony.
  • Gaze Selection umožňuje uživateli psát text z virtuální klávesnice na obrazovce počítače. 

Mobilita a jednoduchost

Veškeré zpracování pohybu očí se provádí přímo v externím zařízení Tobii PC Eye Go, takže kromě ovladače není třeba nic instalovat. Zařízení lze jednoduše připojit k notebooku nebo k monitoru stolního počítače, pomocí speciálního držáku také k tabletu. Zařízení Tobii PCEye Go se snadno magnetem přichytí k monitoru a připojí se kabelem USB k počítači. Celé zařízení je velmi lehké a malé, takže se dobře přenáší a může se tak používat s různými počítači a tablety a na různých místech, např. doma, ve škole, v práci.

Volitelné příslušenství nebo související produkty 

Rehadapt FloorStand - vysouvací držák pro uchycení očního ovládání.

Technické údaje 

  • Připojení - USB 2.0 a vyšší
  • Podpora OS: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10
  • Záruka 2 roky.

Video 

Fotogalerie 

Soubory ke stažení

Na nákup pomůcky přispívají krajské pobočky Úřadu práce
podle

pol. I-2a) př. 1 vyhl. 388/2011 Sb.