Pozvánka na workshopy

V rámci Světového dne asistivních technologií (GAAD) pořádá Spektra, v.d.n. několik akcí, na kterých se návštěvníci budou moci seznámit s moderními pomůckami pro zrakově a tělesně handicapované.

Den otevřených dveří

Kde? V prostorách společnosti SPEKTRA, prodejce moderních kompenzačních pomůcek pro zrakově a tělesně postižené. Sídlíme na adrese Zátišská 1, Praha 4 – Modřany. Máme zde moderní předváděcí centrum, kde si můžete všechny naše pomůcky prohlédnout a vyzkoušet.
Kdy? V úterý 15. 5. 2018 v době od 10:00 do 16:00.

Workshop zaměřený na kompenzační pomůcky pro tělesně postižené

Kde? V prostorách organizace KŘIŽOVATKA.CZ - počítačového klubu pro zdravotně postižené Zelený pták na adrese U Zeleného ptáka 1158, Praha 4.
Kdy? Ve čtvrtek 17. 5. 2018 v době od 11:00 do 16:00.
Na co se můžete těšit? Komunikační programy ovládané pohledem; zpřístupnění počítače pro osoby s poruchou jemné motoriky: ovládání počítače pomocí speciálních myší, klávesnic, pohybu hlavy, úst, očí; diagnostika zpracování informace dítětem; ovládání spotřebičů v domácnosti (TV, osvětlení, zásuvky ap.) pomocí spínačů či pohybu hlavy, úst, očí.

Workshop zaměřený na kompenzační pomůcky pro zrakově postižené

Kde? V prostorách Základní školy pro zrakově postižené, na adrese nám. Míru 19, Praha 2.
Kdy? Ve čtvrtek 17. 5. 2018 v době od 9:00 do 14:00.
Na co se můžete těšit? Kamerovou lupa s hlasovým výstupem; programy zpřístupňující počítač slabozrakým a nevidomým; mobilní telefony pro zrakově handicapované; braillské řádky; čtecí zařízení pro nevidomé; program umožňující zjednodušené ovládání počítače.

Všichni zájemci o moderní pomůcky jsou srdečně zváni.
Pro návštěvníky dne otevřených dveří i workshopů bude připraveno drobné pohoštění.

GAAD letos již posedmé

Světový den asistivních technologií (Global Accessibility Awareness Day - GAAD) se letos koná již posedé. Každý třetí květnový čtvrtek se po celém světě pořádají akce pro odborníky i širší veřejnost. Konference, workshopy nebo výstavy, na kterých jsou prezentovány moderní pomůcky pro handicapované, pořádají různé organizace z vlastní iniciativy a většinou nezávisle na sobě. Společnost Spektra, v. d.n. se do GAAD letos zapojuje podruhé.