SuperNova 16 - novinky oproti předchozí verzi

Níže uvádíme novinky v progamu SuperNova 16 oproti předchozí verzi.

  

 

 

 

Nový ovládací panel

Vyznačuje se přehledností a dobrou viditelností, lze říci, že svou propracovaností ulevuje námaze očí. To má na svědomí kvalitní zvětšení bez viditelných pixelů.

Dolphin Pen

SuperNovu v provedení Dolphin Pen lze nyní provozovat na jakémkoli počítači bez nutnosti instalace, klíčenku stačí připojit. Jedná se o tzv. režim hosta, který nevyžaduje instalaci ovladačů, aktivaci licence SuperNovy ani oprávnění, není nutné zadávat heslo správce. Toto je vhodné např. pro návštěvy knihoven, internetových kaváren apod.

V režimu hosta nejsou dostupné některé funkce SuperNovy, lze však do počítače nainstalovat příslušný ovladač a SuperNovu používat plnohodnotně i na klíčence. Jedná se o tyto funkce:
Skenovat a číst, Zvětšení dotykové obrazovky, Podpora hlasového výstupu pro úvodní obrazovku Windows, Podpora zvětšení v dialogových oknech zabezpečení systému Windows.

Uživatelské profily

Uživatelské profily zefektivňují práci se SuperNovou tím, že se dá snadno přepínat mezi určitými sadami nastavení: kupříkladu profil pro ty uživatele, kteří dají přednost hlasovému výstupu nebo braillskému řádku a přitom ke své práci s počítačem nepotřebují zvětšovací funkce. Jiný profil naopak pro uživatele, kteří preferují práci s myší a obejdou se bez hlasového výstupu. Z uvedeného vyplývá, že různé profily některé funkce SuperNovy zpřístupňují či naopak blokují. Pokud tedy například zvolíme profil Odečítač obrazovky a SuperNova se nachází v režimu ovládacího panelu, nebude vůbec dostupná karta Zvětšení. Profily lze volit z Ovládacího panelu SuperNovy (menu Soubor / Profil).

Média

Nová karta Média sdružuje všechny dostupné zábavní funkce, tedy: Skenovat a číst, Knihy, Novinky (jedná se o oblíbené rss kanály), Rozhlasové stanice a Podcasty.